Zabierz na wakacje wszystkie potrzebne rzeczy – zamontuj bagażnik bazowy

Bagażnik dachowy kupisz na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Podróż autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne podczas wypoczynku akcesoria. Zwykle nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić głównie narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Pakowność auta w dużej mierze zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom osłonę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, ponieważ ma opływowy kształt. Do jego montażu potrzebne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je kupić sami. Pamiętajmy jednakże, by wybór modelu pasującego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć specjalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem rowery, kajaki czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy kolizja z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Kontakt:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]