Szukasz czegoś innego na okna? Polecamy shuttersy wewnętrzne

Na skyshutters.pl uzyskasz więcej szczegółów o shutters okiennice.

Projektując wystrój wnętrza, z reguły nie przeznacza się dużo uwagi na okna. Przeważnie decyzja pada na szablonowe aranżacje, a więc zasłony i firany, które czasami zestawiane są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mniej rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Na okna, ale także na drzwi garderoby – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych są ruchome i można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od potrzeb lokatorów. Wytwarza się je z listw drewnianych, z płyt MDF, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy instaluje się przede wszystkim na oknach, jednakże tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach bądź w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się nadal okazjonalnie, ale większa część z nas z pewnością rozpoznaje je z ekranu telewizora bądź kina, gdyż tego typu okiennice są nadzwyczaj popularne na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w Nowej Zelandii oraz RPA.

Atuty shuttersów

Prócz tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters świetnie wyglądają, mają one również przydatne funkcje. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: latem ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zatrzymać ciepło na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i można umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co sprawia, że są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom niesłychanie stylowy wygląd, zatem podwyższają wartość posesji. Warto również zaznaczyć, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez wykorzystania żyłek, co rodzice ciekawskich dzieci czy posiadacze psotliwych psów i kotów, które mogłyby zaplątać się wystające łańcuszki, uznają na pewno za dodatkową zaletę.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]