Rękawice na motor – chroń dłonie w czasie jazdy lub wypadku

Rękawice na motor zamówisz na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa_Rekawice-motocyklowe-155.html.

Zakup rękawic stanowi zazwyczaj najmniejszy wydatek na liście zakupów motocyklisty kompletującego swoją odzież, lecz ich stosowny dobór jest nadzwyczaj istotny. Wielu znawców sądzi, że są one nawet fundamentalną – obok, rzecz jasna, kasku – częścią motocyklowego ekwipunku. W razie wypadku ludzie instynktownie wyciągają przed siebie ramiona, dlatego to one absorbują większość siły uderzenia. Rękawice na motor powinny więc chronić dłonie, ale także muszą gwarantować im odpowiedni zakres ruchu w czasie jazdy. Ich wybór nie jest zatem łatwym tematem. O czym trzeba pamiętać przy ich zakupie? Jak dobrać typ, który będzie właściwy do panujących w danej chwili warunków?

Rękawice motocyklowe – główne rodzaje

Kupując rękawice na motor, wskazane jest pomyśleć uprzednio o tym, w jakich warunkach będziemy ich używali. Rozróżnia się kilka odmian rękawic na motor. Rękawice sportowe dostosowane są w głównej mierze do potrzeb kierowców uwielbiających agresywną jazdę. Jeśli jednakże przedkładamy wolniejszy styl jazdy, warto kupić rękawice miejskie bądź turystyczne (te drugie zostały uszyte tak, aby zagwarantować maksymalną wygodę w trakcie długich podróży). Motocykliści wybierający off-road, powinni natomiast zakupić rękawice cross, które przeznaczone są do nie za szybkiej jazdy na miękkiej nawierzchni i nie powinny być stosowane do poruszania się po asfalcie. Dodatkowo całkiem oddzielnym typem rękawic są rękawice przeciwdeszczowe, które zapewnią komfort oraz bezpieczeństwo dłoni w trudnych warunkach pogodowych.

Rękawice motocyklowe – wybierz te, w których użyto trwałe materiały

Szukając rękawic na motor powinno się obligatoryjnie sprawdzić, z jakich materiałów zostały one zrobione. Zalecamy te wykonane ze skóry – przede wszystkim bydlęcej, koziej czy też kangurzej, a także te wzmocnione elementami z kevlaru oraz pozostałymi tkaninami o wysokiej wytrzymałości. Zalecamy także zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria do rękawic motocyklowych. Są nimi np. wkładki, które umożliwią wygodną podróż też zimą.

Kontakt:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]