Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Kup lampy solne.

Niewielkie ozdoby z kamienia i minerałów od lat zajmują miejsce w naszych domach. Przywozimy je z różnych wycieczek po Polsce, a czasami kupujemy tak po prostu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Sporadycznie aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – na ogół to zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wykonać obiekty używane na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne ładnie się prezentują i łatwo dostosujemy je do aranżacji wnętrza, bo są dostępne w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w kilku ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest wyjątkowa niczym linie papilarne, bo nie ma brył solnych o takiej samej siatce krystalizacji oraz kształtach. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy parający się robieniem owych lamp, nadają im finezyjne formy, np. walca lub sześcianu.

Skąd bierze się popularność lamp solnych?

Mnóstwo osób sądzi, że lampy solne mają dobre oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, czyli wytwarzania anionów, które równoważą te generowane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi osobom chorym na na alergię czy astmę. Blask, jaki emitują te lampy, jest delikatny i uspokajający, stąd rekomenduje się stosowanie ich ludziom, którym dokucza bezsenność albo stres, gdyż dzięki nim można skuteczniej się uspokoić. Ale z brył soli nie tworzy się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniki na bibeloty i prześliczne świeczniki, a płaskie bloki z soli wykorzystuje się w dekoracji wnętrz oraz gastronomii.

Kontakt:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]