Najważniejsze cechy piłek 3 popularnych sportów drużynowych

Więcej o piłkach Hummel na https://sklep-hummel.pl/pl/c/PILKI/266.

Nie ma dużej ilości sportów, które można uprawiać bez wymogu wykorzystania najróżniejszych akcesoriów. Nawet w wielu dyscyplinach indywidualnych, jak te ze sfery lekkoatletyki oraz gimnastyki, należy wyposażyć się w kulę bądź tyczkę. Aczkolwiek najlepiej rozpoznawalnym na całym świecie akcesorium sportowym, pojawiającym się w przeróżnych różnych sportach (nie tylko drużynowych), są piłki. W poniższym tekście opisujemy charakterystykę 3 piłek wykorzystywanych w grach popularnych wśród naszych rodaków.

Różnice między najważniejszymi piłkami do gier zespołowych

1. Piłka do piłki nożnej to zdaje się przedmiot, który wypatrzyć można w pokoju każdego chłopca, a ostatnimi czasy i niejednej dziewczynki, bo do przyszłości związanej z piłką nożną nierzadko dążą też panie. Waga piłki do “nogi” najczęściej między 410 g a 450 g, a jej obwód powinien oscylować w przedziale 0,68-0,70 metra. Niegdyś takie piłki szyto ze skóry naturalnej, obecnie stosowana do tego jest głównie skóra syntetyczna. Piłki do piłki nożnej jeszcze kilkadziesiąt lat temu nazywano “biedronką” zważywszy na charakterystyczne czarne łatki, które musiały być zauważalne w dwukolorowych telewizorach. W dzisiejszych czasach piłki do „nogi” występują w nieskończonych wzorach oraz kolorach, a wszystkie większe imprezy futbolowe ma własny unikatowy projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest niewiele mniejsza aniżeli ta do „nogi”, ponieważ jej obwód to od 65 do 67 cm. Jest od niej natomiast prawie dwukrotnie lżejsza – waży raptem 260-280 gramów. Wewnątrz mieści się lateksowy pęcherz, a między nim a powierzchnią ze skóry (także zwykle uszytą ze skóry syntetycznej) znajduje się wyściółka z nylonu bądź bawełny. Piłki do siatkówki wytwarza się w wersji do siatkówki halowej i plażowej.
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z zaprezentowanych tu piłek, lecz co istotne jej wymiary oraz ciężar są dostosowywane w zależności od tego, kto ją wykorzystuje. Inne rozmiary mają tym samym piłki do piłki ręcznej dla mężczyzn, inne dla kobiet, a piłki o najmniejszych rozmiarach produkowane są dla trenujących dzieci. Wobec tego ciężar piłek dla szczypiornistów to od 260 do nawet 475 g, a ich obwód – 46 do nawet 60 centymetrów. Dętka tych piłek musi być nader mocna, dlatego przeważnie sporządzana jest z lateksu. Zewnętrzna powierzchnia natomiast powinna zapewniać dobrą przyczepność do dłoni.

Czy uprawiamy sport wyłącznie dla przyjemności, czy jesteśmy zawodowymi sportowcami, opłaca się kupować akcesoria najlepszej jakości. Przyniesie to nie tylko wyższy komfort podczas samej rozgrywki – lepsza piłka bez wątpienia będzie służyć również znacznie dłużej.

Kontakt:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]