
Szukasz aparatu do masażu uciskowego? Sprawdź https://tinyurl.com/yyt4qvn8.
Presoterapia to zabieg, którego intencją jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy pompujące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje indywidualnie do miejsca masażu, a także stanu zdrowia pacjenta.
Aparat do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty
W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie używane są aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór urządzenie naciska na kończynę, stymulując tak przepływ limfy. Istnieje sporo zaleceń do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania i jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia stała się także ogromnie popularna w świecie sportu, przede wszystkim jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.
CarePump – domowy sprzęt do masażu uciskowego
Ogromne możliwości zastosowania aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło mocno na ulepszenie tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki przenośnym aparatom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Maszyny CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez trudu można zabrać je na wyjazd, np. na zawody sportowe.
Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być wcześniej omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, dlatego że występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. nowotwór czy niewydolność serca, które należy uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]