Kontenery na odpady o specjalnym zastosowaniu

Chcesz zamówić kontener na odpady? Skieruj się tu.

Na rynku dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże mnóstwo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne, gruz, złom, a także rozebrane elementy drzwi i okien – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w półpłynnych lub płynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady sporych gabarytów

Do przewożenia ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami czy też wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Kontakt:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]