Kapsułki do kawy – idealny napar za każdym razem

Dowiedz się, gdzie zamówić kapsułki do kawy.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale wciąż pijemy go z reguły w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki do ekspresu jednakowo dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie przygotowaną wybieramy się zwykle do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? W zasadzie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podstawienie filiżanki albo kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do ekspresu to również nie jest znaczny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł. Koszt waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kawiarni, jest to często ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich ogromną zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne niepokoje. Współcześnie do wszystkich modnych systemów, takich jak Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można zamówić kompatybilne kapsułki.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]