Czym jest antena SAT?

antena SAT, antena satelitarna

Większość z nas ma w swoim mieszkaniu telewizor. Mimo tego, że coraz chętniej uprawiamy sport, lubimy czasem obejrzeć ciekawy film bądź dokument w telewizji. By odbiór kanału telewizyjnego był możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Bardzo dobrze sprawdza się do tego antena SAT, którą obecnie można znaleźć w sprzedaży bez żadnego problemu.

Antena SAT – co to w istocie jest?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak popularną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z trudną do przeoczenia czaszą, która potocznie nazywana jest talerzem. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Dzięki antenie satelitarną można w związku z tym odbierać wciąż nadzwyczaj popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez niektórych odbiorców w miejsce kablówki . Dzieje się tak dlatego, że dostęp do kablówki bywa ograniczony. Wymienić można kilka rodzajów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne i panelowe. Anteny SAT charakteryzują się konkretnymi cechami – różnią się chociażby średnicą czaszy. Obecnie najczęściej konsumenci wykorzystują jednak modele, których średnica wynosi od 18 do 35 cali. Anteny produkowane są tak, aby nie niszczały w efekcie działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu śnieg, deszcz, wysokie i niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Najwyższej klasy antena satelitarna będzie mogła być użytkowana długi okres czasu.

Co poza anteną SAT jest niezbędne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym urządzeniem koniecznym do tego, aby bez problemu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej trzeba również posiadać specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie zamontowana w określonej pozycji. Niezbędny jest również konwerter (dwupasmowy albo posiadający oddzielne pasmo), kabel koncentryczny i odbiornik satelitarny.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]