Antena naziemna – bez niej telewizor jest bezużyteczny

antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T

W ogromnej większości domów znaleźć można odbiornik TV. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się nieprzydatnym przedmiotem, należy zaopatrzyć się także we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w rozmaitych okolicznościach.

Antena naziemna – co można znaleźć w sprzedaży?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej wyjątkowo duży. W sprzedaży znaleźć można siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T oraz anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni przyrządy używane do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, odznaczają się też wyjątkową wytrzymałością na działanie zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. W związku z tym pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej kupnie?

Bardzo duży wybór anten tego rodzaju sprawił, że należy mocno przemyśleć wybór anteny, którą chcemy zakupić. Należy pamiętać, że uwagę należy zwrócić na szereg czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników bez żadnego problemu wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy mieszkamy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]