Akcesoria i sprzęt motocyklowy – co warto kupić?

Więcej informacji o akcesoriach motocyklowych.

Jazda na na motorze to radość sama w sobie. Istnieją sposoby na to, aby podróż jednośladem przynosiła o wiele więcej uciechy, a w tym samym czasie była bezpieczna oraz dużo bardziej komfortowa bezpieczne oraz zdecydowanie bardziej komfortowe. Umożliwią to stosowne akcesoria, w które motocykliści powinni wyposażyć swoją maszynę. Asortyment takich akcesoriów motocyklowych jest spory i obejmuje zarówno produkty, w których najistotniejsza jest ergonomiczność, jak i dodatki, które wpływają na wygląd motocykla. Opiszemy kilka najciekawszych oraz ogromnie użytecznych.

Akcesoria motocyklowe, które ochronią kierowcę przed chłodnym nurtem powietrza

Im szybciej jedziemy, tym większy oraz mocniejszy strumień powietrza napiera na twarz motocyklisty. Łączy się to licznymi uciążliwościami. Ostry wiatr przyczynia się do intensywnego odczuwania chłodu. Powietrze o dużej prędkości natęża też poziom hałasu docierający do motocyklisty i powoduje, że na szybie kasku rozpryskują się insekty, co zauważalnie obniża widoczność. Można jednak zapobiec takim problemom montując deflektor, który przekieruje nurt powietrza w inną stroną.

Inne zalecane akcesoria motocyklowe

Crash pady oraz tank pady

Podróż na motorze niestety jest nierozerwalnie powiązana z groźbą wypadku. Ostrożny oraz spokojny styl prowadzenia jednośladu zdecydowanie minimalizuje to ryzyko, jednak nie niweluje go całkowicie. Abstrahując od zabezpieczenia samego prowadzącego, wypada zadbać także o ochronę motocykla. Tutaj pomogą tank pady oraz crash pady, innymi słowy nieduże moduły, które można zamontować na licznych częściach motocykla (np. do ramy czy na zbiorniku paliwa). Zbierają one dużą część energii w czasie upadku i chronią powierzchnię lakieru przed ewentualnym zarysowaniem.

Przydatny uchwyt dla pasażera

Kierowcy chętnie przewożący pasażerów muszą zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo i komfort. W takim wypadku nieodzowny jest specjalny uchwyt dla pasażera, który zapewni mu większą stabilność aniżeli tylne rączki.

Kontakt:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]