Dowiedz się, gdzie kupić podłogi drewniane.

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Powinieneś pamiętać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – powinieneś odczekać dwie doby – dzięki temu pozbędą się zbędnej wody. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż potem sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłogi – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Połączysz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe reagują na skoki temperatury w pokoju. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]