Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Chcesz poznać tajemnicze miejsca w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Chociaż województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz trudno znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o planowanych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Znane i nieznane miejsca w Małopolsce – odwiedź portal opracowany specjalnie dla turystów

Aby przybliżyć zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o pokazach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby planujące przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka odnajdą schroniska, hotele i pensjonaty, Centra Informacji Turystycznej, a także zabytki i muzea położone w miejscowościach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Z kolei dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające między innymi trasy rowerowe, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz czar parków krajobrazowych i narodowych.

Witryna o atrakcjach turystycznych w Małopolsce nie pomija cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych górskich miejscowości. Wiadomości znajdujące się na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku rosyjskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców może być też podstrona Rozmówki, gdzie poznają ważne słowa i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wczasów naszym kraju.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego