Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Co warto wiedzieć o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Chociaż małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, stąd czasem z trudem można odnaleźć się w potopie wiadomości o bieżących eventach sportowych bądź kulturalnych oraz godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

By przedstawić zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o mniej i bardziej znanych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak też o wystawach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której prędko znajdą galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, jak również pensjonaty, hotele i kempingi położone w miejscowościach Małopolski. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o dworcach i lotniskach. Co więcej, dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. urok lokalnego folkloru, regiony agroturystyczne czy zamek na Wawelu.

Przydatne rozmówki i rejestr ambasad – ważne informacje dla cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy mniejsze górskie miejscowości. Ciekawostki zawarte na stronie dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku włoskim, niemieckim, francuskim i słowackim. Niezwykle wartościowa dla obcokrajowców może być też sekcja Rozmówki, w której poznają ważne wyrażenia i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie podróży po naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych w regionie Małopolski.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego