Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Co warto wiedzieć o infekcji WordPress?

WordPress stał się w minionych latach tak modnym systemem zarządzania treścią, iż ilość witryn oraz sklepów działających z jego zastosowaniem liczy się w tej chwili w milionach. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, że strony oparte na WordPressie są ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W razie zainfekowania witryny malware, potrzebne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie malware z WordPressa?

Obrazy na stronieinternetowej zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Strona wysyła spam? Na stronie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może logowanie jest niemożliwe? To tylko kilka z częstych przykładów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takim przypadku konieczne jest błyskawiczna reakcja, aby znaleźć powód infekcji i przywrócić stronę internetową do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa zwykle przekracza kwalifikacje osób, które na co dzień zajmują się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów www na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach hakerskich należy zlecić specom od tego rodzaju działań.

Jak przebiega usuwanie malware ze strony www?

Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych przeprowadzają skrupulatny przegląd plików i baz danych strony. Badają kod zastosowanych na stronie wtyczek i szablonów, jak również pliki wp-config i htaccess. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zredukują niebezpieczeństwo ponownej infekcji. Jeżeli długotrwała infekcja mogła spowodować dodanie strony do wykazu wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy podejmują również wymagane czynności w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Okresowe aktualizowanie WordPressa oraz używanych na stronie www wtyczek jest szczególnie istotne, ponieważ eliminacja wszystkich skutków zawirusowania nie gwarantuje, że taki przypadek nie powtórzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]