Uszczelnianie okien – kiedy jest zalecane?

Skieruj się w to miejsce jeżeli chcesz zlecić uszczelnianie okien Warszawa.

Odczuwasz chłód wiejący od okna bądź drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, że nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo postawionych mieszkaniach, jakkolwiek i w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz dlaczego jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak zabezpieczenie okien właściwymi materiałami, żeby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle badań przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, niemniej jednak i na rachunki – dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest niezmiernie istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych przypadkach wykorzystuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać profesjonalistów od uszczelnienia okien?

Jeśli czujesz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością należy je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, jednakowoż również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto też zrealizować zawsze w nowym domu lub ewentualnie mieszkaniu (po wybudowaniu bądź też odbiorze). Zawodowcy zadbają o to, aby w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin oraz zastosują dobre materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]