Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Potrzebujesz sprawdzić, jak zamówić uszczelnienie okien? Nie zwlekaj! Koniecznie skieruj się na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Stan techniczny okien ma duży wpływ na komfort domowników. Okna chronią dom przed wilgocią i chłodem, jak również izolują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, ze względu na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, gdyż po tym czasie ewentualne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wiatrem, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale też i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]