Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Na cadxpert.pl/drukowanie-3d/ odnajdziesz korzystną ofertę 3D druku.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana głównie do osób zatrudnionych w sekcjach badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, a także przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda osoba czy też firma, która potrzebuje prototypu albo modelu koncepcyjnego wydrukowanego w technologii PolyJet, SLA, SLS, DMLS, oraz FDM, może skorzystać z tej usługi przy założeniu, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje również usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie firmy znajdziemy również strefę wiedzy. Są tam zarówno informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D modeli koncepcyjnych oraz prototypów

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej popularnością stoi bardzo dobra relacja kosztów do jakości, a także opcja korzystania z filamentów w ogromnej palecie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany w głównej mierze przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Drukowanie 3D metodą SLA dla precyzyjnego prototypowania

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D w technologii SLA? Do podmiotów albo osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych krawędzi, detali, gładkiej powierzchni oraz bardzo cienkich ścianek.

Drukowanie 3D metodą SLS

Technologia druku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki druku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia precyzję kształtu oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]