Na co zwrócić uwagę szukając usług stomatologa?

Skieruj się w to miejsce, aby uzyskać pomoc fachowców z DentoCentrum.

Bolący ząb jest nadzwyczaj nieprzyjemnym odczuciem. Z tego też powodu dentysta jest przeważnie jedynym lekarzem specjalistą, którego większość osób stara się odwiedzać cyklicznie co pół roku. Lecz jak znaleźć dobry gabinet dentystyczny?

Dobry stomatolog – bliskie położenie oraz bogaty zakres usług

Obywatele miast i liczebniejszych miejscowości szybko odnajdą w pobliżu swojego zamieszkania jakąś klinikę stomatologiczną, bo jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych usług lekarskich oferujących prywatne leczenie i profilaktykę. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze specjalisty, któremu zdecydujemy się powierzyć opiekę nad naszym uzębieniem? Dobrze, gdy gabinet stomatologiczny położony jest nieopodal mieszkania pacjenta, ażeby w razie nagłego wypadku (ostrego bólu, wypadnięcia plomby lub ułamania zęba) nie trwonić czasu na dotarcie do specjalisty. Godziny działania gabinetu też są istotne – jeśli w dni powszednie dentysta przyjmuje pacjentów minimum do godz. 20:00, pacjent bez przeszkód umówi się na zabieg bez konieczności wybrania dnia urlopu w pracy. Trzeba też zwrócić uwagę na szerokość oferty gabinetu stomatologicznego oraz specjalizacji, którymi legitymuje się jego kadra. Im bogatsza oferta, tym większa szansa, iż niezależnie od od złożoności przypadku z jakim chory zgłosi się do kliniki, zostanie on kompleksowo obsłużony bez konieczności przekierowania go do kolejnych klinik. Nie bagatelizujmy również opinii byłych pacjentów danego dentysty – jeżeli wypowiadają się oni dobrze odnośnie oferowanych przez specjalistę usług, bez wątpienia można umówić się na konsultację.

Stomatolog powinien iść z duchem innowacji

Medycyna to ciągle rozwijająca się gałąź nauki, dlatego i dentyści muszą iść z duchem nowoczesności. Szukajcie zatem takiego gabinetu stomatologicznego, którego załoga cały czas zdobywa nową wiedzę, by być na bieżąco z najnowszymi technikami. Jednakże sama wiedza nie wystarcza – za nią musi iść również wykorzystanie przez dentystę najnowocześniejszych instrumentów, materiałów i urządzeń. Po roku 2020 dodatkowym istotnym aspektem konsultacji u dentysty staje się też zachowanie higieny i bezpieczeństwa, zatem przed wizytą w gabinecie stomatologicznym trzeba zweryfikować czy respektuje on surowe zasady dezynfekcji, które chronią w równym stopniu kadrę medyczną, jak i pacjenta.

Kontakt:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]