Mikropigmentacja – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości dotyczących mikropigmentacji medycznej? Zajrzyj na https://microclinic.pl

Na pewno szukając ofert gabinetów kosmetycznych zetknęliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym przekonaniu mikropigmentacja to jedynie mniej używane określenie na popularny pośród pań makijaż permanentny. Jednak wykonanie trwałego makijażu to tylko jedna z metod zastosowania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się też w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – pomaga zwiększa poziom zadowolenia z własnego ciała

Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, na którą decydują się przede wszystkim panie szukające metody na zaoszczędzenie czasu poświęcanego codzienne na wykonywanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak chcą wyglądać każdego dnia. Istnieje jednak również mikropigmentacja medyczna, która pomimo że nadal jest zabiegiem z obszaru estetyki, ma ogromny wpływ na psychikę jednostki, która się jej podejmuje. Na przestrzeni ostatnich lat niezwykle popularne stało się wykorzystanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu mieszków włosowych, na który ze powodów finansowych nie może sobie pozwolić ogromny odsetek ludzi cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pozwala także podnieść stopień akceptacji własnego wyglądu – umożliwia niechirurgiczną optyczną rekonstrukcję brodawki sutka czy ukrywanie bielactwa i blizn.

Mikropigmentacja włosów – czy daje rezultat permanentny?

Na pozór mikropigmentacja wygląda jak zwyczajny proces wykonania tatuażu. Linergistka czy też linergista, albowiem tak zwie się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym aparatem nakłuwa naskórek i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. Odmiennie do tatuażu ostateczny efekt nie jest permanentny i widoczny jest około roku. Dlaczego? W trakcie tatuażu barwnik umieszczany jest w głębokich warstwach skóry, z kolei podczas mikropigmentacji umieszcza się go bardzo płytko. W wyniku tego wraz regeneracją zewnętrznych warstw skóry po paru miesiącach pigment pomału zanika. Tym samym jeśli intencją osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe ukrywanie rzadkich włosów bądź łysiny, powinna ona wiedzieć, że konieczne będzie systematyczne ponawianie zabiegu w przynajmniej dwunastomiesięcznych odstępach.

Kontakt:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]