Jak wybrać najlepszy lokal na komunię?

Komunia Kraków - tutaj sprawdzisz korzystną ofertę.

Impreza komunijna jest dla dziecka tak samo ważnym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bowiem to zazwyczaj pierwsza naprawdę wielka zabawa rodzinna, na której dziecko jest świadome, że wszyscy goście skoncentrowani są wyłącznie na nim. Stąd też rodzice pragną, aby ten dzień pozostał na długo w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – szukaj natychmiast jak zostanie wyznaczony termin wydarzenia

Już przed etapem wysyłki zaproszeń na komunię rodzice muszą się zdecydować czy ugoszczą gości we własnym mieszkaniu czy niezbędne będzie wynajęcie lokalu. Poczęstunek dla gości w domu jest zazwyczaj możliwe wtedy, gdy planujemy uroczysty obiad tylko dla bardzo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, lecz to już nieczęste sytuacje. Obiady z okazji pierwszej komunii przekształciły się w ostatnich latach w huczne wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się czasem do stu gości, toteż zwykle urządzane są w salach weselnych albo restauracjach. Jeżeli pragniemy zarezerwować najlepszą salę, trzeba wyruszyć na poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak będzie ustalony dzień sakramentu. W okresie komunijnym poważną trudnością może stać się także znalezienie wolnej firmy cateringowej, więc powinno się wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje na stałe z doświadczonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu menu na komunie. Kluczowe jest również to, aby lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, by transport wszystkich gości z kościoła był szybki i wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – nie zapomnij o pamiątkowych zdjęciach

Rozważ wynajęcie fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak odbywającą się później zabawę gości. Obyczajem stały się też aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Sala komunijna powinna więc oferować cudowne, schludne wnętrza. Innym plusem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich spora grupa, wypada rozważyć skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci ciekawymi grami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne przywiozą podarunki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj zgadzają się na pełną dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek nie będzie w negatywnie odbierane, jeśli napiszemy w zaproszeniu, że nie zgadzamy się na niektóre typy podarunków, przykładowo drogą biżuterię bądź zabawkowe pistolety.

Kontakt:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]