Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

Tutaj sprawdzisz, kto oferuje utylizację mebli Kraków.

Większość z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których nie chcemy się pozbyć z różnych względów. Przeważnie przenosimy je na poddasze, do komórki lokatorskiej albo do piwnicy, by nie zajmowały powierzchni domu. Szkopuł jednak w tym, że po pewnym czasie i w tych schowkach stają się tak ciasne, iż zwyczajne ich użytkowanie bywa utrudnione. Dopiero to popycha większość z nas do wykonania dogłębnych porządków, stanowiących sposobność do tego, żeby pozbyć się zgromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko planujemy również, kiedy kupujemy zaniedbaną nieruchomość albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto więc mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wywieźć stare meble z mieszkania, piwnicy i strychu.

Zamów wywóz mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Odpady takie jak połamane meble, sprzęt RTV i AGD, zużyte panele podłogowe lub ścienne czy fragmenty stolarki okiennej nie powinny trafić do pojemnika zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Chcąc się ich pozbyć, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio pakownym samochodem. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się zwykle co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni znaleźć miejsce na przetrzymanie odpadów znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zadba on też o legalną utylizację jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć świadczą również profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu strychu, komórki lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko spalenie

Jeśli stare meble będą przekazane do PSZOK-u albo przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją na co dzień, nie będą spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po zdemontowaniu ich na części składowe, a następnie podzieleniu ich podług tworzywa, z jakiego zostały wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części są one wykonane, polega z reguły na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później służą do złożenia kolejnych garderób, stołów bądź regałów.

Kontakt:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]