Co oferuje biuro rachunkowe?

Na http://bit.ly/2wLskQu dowiesz się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach jest zwykle źródłem sporych kłopotów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę na stałe, zaś ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, żeby starannie pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – wystarczy jedynie postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że poziom usług będzie satysfakcjonujący?

Dobre strony korzystania z doradztwa biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego warto postawić głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy ekspertom ds. finansów, otrzymamy gwarancję, że skutkiem ewentualnych kontroli prowadzonych przez US nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy i czasu – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy też wspomnieć o komforcie, jaki niesie ze sobą taka współpraca. Dziś nie ma już konieczności regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem dużo spraw można koordynować z księgowym komunikując się przez e-mail.

O jakich rzeczach pamiętać przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się kierować się jedynie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie ceny usług zwykle oznaczają ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści mają odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Kontakt:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]