Mass collect i korzyści jakie przynosi

Więcej informacji o tym, czym jest mass collect znajdziesz tutaj.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji płatności masowych. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest w rzeczywistości dość prosta. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest przydatne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest duża ilość klientów, a więc na przykład na uczelniach wyższych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne czy wszelkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą zrealizowali oni wpłatę (przelew z karty, przelew pocztowy czy też tradycyjny przelew). Korzystanie z mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie przelewów aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a równocześnie na eliminację potencjalnych błędów, które mogą zdarzyć się w czasie tej czynności.

Dlaczego opłaca się skorzystać z usługi mass collect?

Choć mass collect nie jest obecnie dostępne w większości banków (mają ją między innymi BNP Paribas i niektóre banki spółdzielcze) wypada przeanalizować możliwość jego zastosowania w firmie, również takiej, która co miesiąc wystawia mniej niż setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie monitorowanie na bieżąco wpływających należności) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy przekłada się na zwiększenie terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]