Kredyt obrotowy – co to takiego?

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, powinni inwestować w kupno nowatorskich urządzeń i maszyn. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować z bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się więc okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Gospodarstwo rolne a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe kierowane do rolników oferują dzisiaj nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Miejmy jednak na uwadze, że często kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z wyższymi kosztami albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy warunki, dlatego nie odradzamy tę drogę zdobycia finansowania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do koniecznego minimum. To też dla wielu rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko ze sprawdzonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego typu można przeznaczyć na finansowanie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wyszukać kredyt idealnie dopasowany do potrzeb i wymagań naszego przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność albo regulować swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez zbędnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.