Jak działa i kto korzysta z kantoru online?

Odwiedź online kantor.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w banku albo w kantorze – te ostatnie wciąż działają w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Aczkolwiek w ekspresowo zmieniającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać walutę bez przymusu ruszania się z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, z tej przyczyny właśnie powstały kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze najświeższy kurs przewalutowania

Operacja w kantorze internetowym jest równie łatwa jak kupno obcej waluty w fizycznym kantorze. Użytkownik loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce wymienić na konkretną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest przede wszystkim to, iż wymianę można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co kilka sekund, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, najczęściej z minionej doby. Następnym i niezwykle znaczącym walorem kantorów online są mniejsze spready niż te narzucone przez kantory tradycyjne i banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może skutkować naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie przekraczają 2%. Kantory online proponują również kilka innych usług lubianych przez klientów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wówczas, kiedy podany przez klienta kurs będzie taki sam jak ten na rynku) bądź w określonym przez nabywcę dniu.

Cenisz sobie niezależność w dysponowaniu funduszami? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich ceniących sobie komfort, a także znaczną wolność w dyspozycji kapitałem. Wykorzystują je również osoby spłacające zobowiązania w walucie obcej i osoby zatrudnione czy też studiujące za granicą. Lecz nim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację i bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.