Zastosowanie podpór szalunkowych

Sprawdź, gdzie zamówić podporę stropową.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są używane? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich przeznaczenie

Pośród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy typ stosowany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można zalać strop betonem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią też drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala korzystać z nich w wielu sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, są również łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Pośród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części wykonywane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się prekursorskimi rozwiązaniami, przemyślaną strukturą oraz znakomitą jakością. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]