Z czego wykonuje się szalunki i jak się ich używa?

Jeśli chcesz kupić szalunki Kraków, koniecznie sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki, zwane również deskowaniem, to krótkotrwałe konstrukcje umożliwiające stawianie ścian budynków. Przeważnie wykorzystuje się je podczas wylewania ścian z betonu – wówczas są one niezbędne do tego, aby stosownie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się też podczas wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia wykonanie przelotów na okna, bramy i drzwi. W tym wpisie objaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i jak mogą zdobyć je inwestorzy.

Z jakich surowców wyprodukowane są szalunki?

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z desek drewnianych bądź mocnych sklejek zespolonych ze sobą za pomocą gwoździ, która po rozmontowaniu może zostać wykorzystana ponownie. Demontaż takich szalunków jest jednakże pracochłonny – większa część wykonawców i inwestorów decyduje się zatem na użycie szalunków wielokrotnego użytku – struktur przeznaczonych do błyskawicznego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego typu szalunki mogą być wykonane ze sklejki, drewna lub metalu, a także łączyć w sobie 2 albo 3 materiały. Najczęściej jednakże korzysta się ze sklejki – przeważnie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę spajają głowice ze stali lub aluminium, narożniki, belki i łączniki.

Wynajęcie szalunków – kiedy warto?

Podmioty cyklicznie zajmujące się pracami budowlanymi mają swoje szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy planują planujących wybudować pojedynczy obiekt oraz brygad, które świadczą inne usługi. Zakup wszelkich elementów koniecznych do wykonania szalunku nie byłby rentowny . Dużo ekonomiczniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie szalunków.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]