Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

Chcesz kupić akcesoria szalunkowe? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Czemu warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

By szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były ustawione w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie sporo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, rurki dystansowe, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala zachować właściwy rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające spiąć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają zachowanie optymalnej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób pominąć również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Rasto czy Tekko i można je kupić w rozsądnych cenach.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]