Kiedy modelowanie nosa kwasem hialuronowym, a kiedy operacja?

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym. Dowiedz się więcej na https://tinyurl.com/y3bybu22.

Jeszcze kilka lat temu każda niewielka modyfikacja kształtu nosa wymagała inwazyjnego zabiegu z wykorzystaniem skalpela. Teraz w szeregu sytuacji nie ma potrzeby poddawać się operacji plastycznej, a to dzięki zastosowaniu alternatywnej procedury – korekty nosa kwasem hialuronowym.

Korekta nosa kwasem hialuronowym – efekt zabiegu jest dostrzegalny!

Za sprawą kwasu hialuronowego szybko i łatwo można skorygować niewielkie niedoskonałości, które nie potrzebują wprowadzania zmian w tkance kostnej i chrzęstnej nosa. Nie znaczy to jednak, że rezultat takiej korekty kształtu nosa będzie ledwie widoczny! Korzystając z ostrzykiwania kwasem hialuronowym można uwydatnić cofniętą kolumienkę, poszerzyć nos, usunąć niewielki garbek lub jego niesymetryczność. Takie korekty, chociaż sprawiają wrażenie nieznacznych, silnie oddziałują na generalne postrzeganie kształtu twarzy. Trzeba podkreślić fakt, że zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym zależnie od powierzchni ostrzykiwania, trwa maksymalnie pół godziny i nie wymaga przeprowadzenia wcześniej wielu badań, jak to dzieje się przed operacją plastyczną pod narkozą. Zabieg z użyciem preparatu z kwasem hialuronowym wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym.

Schorzenia, które dyskwalifikują osoby do modelowania nosa kwasem hialuronowym

Fakt, że zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym nie jest inwazyjny nie znaczy, iż lekarz zakwalifikuje każdego pacjenta do jego przeprowadzenia. Zanim zostanie uzgodniony termin zabiegu nieodzowna jest konsultacja lekarska, która potwierdzi, że pacjent nie cierpi na choroby, będące przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. To między innymi: choroby ogólnoustrojowe i autoimmunologiczne, uczulenie na substancje zastosowane w wypełniaczu, zapalenia skóry w miejscu planowanego nakłucia, kłopoty z krzepnięciem krwi, a w przypadku kobiet również ciąża i karmienie piersią.

Należy mieć świadomość, że skutki zabiegu modelowania nosa kwasem hialuronowym, jak wszystkie zabiegi estetyczne z zastosowaniem tej substancji, nie utrzymują się na stałe. Kwas hialuronowy jest po pewnym czasie pomału metabolizowany. Przeważnie efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy po dokonaniu korekty.

Kontakt:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]