Jak używać kosmetyków do makijażu twarzy?

Więcej o kosmetykach do makijażu twarzy.

By nałożyć najprostszy makijaż twarzy, warto mieć w swojej kosmetyczce parę produktów. W pierwszej kolejności na uprzednio umytą skórę twarzy nakładamy bazę pod makijaż. W zależności od własnych preferencji, możemy wybierać spośród produktów matujących, wygładzających pory czy rozświetlających. Co istotne, użycie bazy pod makijaż pozwala też na przedłużenie żywotności makijażu.

Następnym krokiem jest nałożenie podkładu, dobranego do właściwości cery. Spośród dostępnych w sprzedaży podkładów pod makijaż, możemy wybrać produkty dające matowe bądź rozświetlające wykończenie, a także (zależnie od oczekiwanego stopnia krycia) lekko albo dokładnie kryjące.

Po nałożeniu podkładu pod makijaż, należy użyć pudru. Pudry do twarzy dzieli się na matujące i utrwalające, a także pudry lekko rozświetlające, które bez wątpienia spełnią oczekiwania posiadaczek suchej cery. W drogeriach dostępny jest puder np. w postaci sypkiej lub w kompakcie.

Zadaniem korektorów do twarzy jest zakamuflowanie niedoskonałości cery oraz cieni pod oczami. Zależnie od potrzeb możemy wybrać te krzepnące i bardziej kryjące lub w kremie, które nie obciążają delikatnej skóry w okolicach oczu. Utrwala się je z reguły za pomocą pudrów rozświetlających, nanoszonych nawilżoną gąbką bądź pędzelkiem. Z kolei te o gęstej konsystencji, które służą do ukrywania mankamentów cery, nanosi się je punktowo opuszkiem palca lub niewielkim pędzelkiem.

Po ujednoliceniu kolorytu skóry twarzy oraz jej przypudrowaniu, należy ją wymodelować za pomocą bronzerów do twarzy. Bronzery dzielimy na kosmetyki do konturowania, które są zazwyczaj matowe i mają lekko szarawy odcień oraz na kosmetyki do ocieplania cery, posiadające odbijające światło cząsteczki.

Pudry rozświetlające powinno się nanosić na czubki kości policzkowych. Sprawiają one, że twarz wygląda młodzieńczo, a równocześnie pozwalają na ukrycie śladów zmęczenia.

By cera emanowała energią, powinno się sięgnąć po róże do policzków. Ich odcień należy trafnie dobrać do barwy skóry – wybrać chłodny bądź ciepły. Jeżeli zaś borykasz się z widocznymi naczynkami albo w ogóle z przekrwioną cerą, to zalecamy sięgnąć po odcienie pomarańczu, które maskują różowe odbarwienia skóry.

Jeżeli chcesz, żeby makijaż wyglądał nieskazitelnie przez kilkanaście godzin, należy sięgnąć po utrwalacze makijażu. W sprzedaży dostępne są takie o właściwościach bardziej rozświetlających, czyli nadające skórze blasku, lub lekko matujących, które przeznaczone są głównie dla pań ze skórą tłustą lub mieszaną. Utrwalacze to produkty w formie sprayu.

Aplikacja najprostszego makijażu jest dość łatwa i wymaga posiadania tylko paru ogólnodostępnych kosmetyków. Należy jednak pamiętać, by dobrze dobrać je do naszego typu urody oraz cery.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]