Szukasz więcej wiadomości o pełnej ofercie wyprawy w Alpy? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Polscy sympatycy gór, którzy znają już na wylot każdy szlak w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach czy w Sudetach, ostatecznie zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i przeglądają oferty wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich postawi na podróż w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Przepiękne szczyty Alp – fantazja alpinistów ze wszystkich stron świata

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem w Europie, którego powierzchnia rozciąga się parę krajów, między innymi Austrię, Niemcy, Liechtenstein oraz – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Ale nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe wierzchołki, o których pokonaniu fantazjują wspinacze z całego świata, to na przykład Matterhorn – 4478 m n.p.m , Signalkuppe – 4554 m n.p.m. czy Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., jak również inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Aiguille du Dru albo Trzy Szczyty Lavaredo. Rozróżnia się wysokie Alpy Zachodnie oraz niskie Alpy Wschodnie.

Podczas wycieczki w Alpy możesz zdobywać nowe kwalifikacje

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie krajowi organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest kilka intrygujących ofert przeznaczonych dla pasjonatów gór o przeróżnym poziomie doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale posiadają odpowiednią kondycję fizyczną i nabyły już zręczność w jeździe na nartach, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei do osób zaawansowanych kierowane są wypady na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, kładą nacisk głównie na aspekcie szkoleniowym, polecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest opanowanie podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Bezdyskusyjnym plusem tych wypraw jest to, że odbywają się w niedużych, maksymalnie kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z partycypantów może liczyć na dogłębną uwagę opiekunów.

Z najlepszymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, przynoszącym przyjemność z przełamywania osobistych ograniczeń, ale także rozbudzającym apetyt na więcej.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]