Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

Szukasz szczegółowych wiadomości o pełnej ofercie skitur? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Gros turystów wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam zwykle jedynie po to, by oddać się szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Osoby, które pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz spróbować skitur albo wypraw na rakietach.

Wyczerpujące, jednak dające mnóstwo satysfakcji skitury

Turystyka narciarska przeżywa od kilkunastu lat swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwyczajnym wypoczynkiem w drewnianym, górskim domku i okazjonalnym zjazdem z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają zanurzyć się w ich piękno w trakcie dość wyczerpujących, jednak dających sporo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów tras, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart oraz butów.

Chcesz mieć pewność, czy poradzisz sobie na skiturach? Poradź się instruktora!

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie ulubionymi destynacjami entuzjastów turystyki narciarskiej są bez wątpienia bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie bez trudności dadzą sobie radę również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do wypraw organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują doskonałe warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś trasa będzie dostosowana do zdobytych przez nie umiejętności, mogą szukać w tym obszarze doradztwa organizatorów skitur i ich instruktorów.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]