Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Kurs Adobe Photoshop - w tym miejscu poznasz korzystną ofertę.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat próbują nadążyć za cyfrowym postępem. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej lub filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki do kreowania postaci czy świata przedstawionego korzystają przede wszystkim z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Mając świadomość tych realiów mnóstwo początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca stara się poznać znane programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – jakie narzędzia można stosować?

Istnieje dużo programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który mimo że powstał jako software do retuszu zdjęć, szybko został głównym narzędzie game developerów oraz artystów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak między innymi ArtRage, Affinity Photo czy Krita, w których dzięki użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane akwarelami, gwaszem lub farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nieudanych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba przecież kupować!

Kurs Photoshop online to nie tylko nauka podstaw działania programu

W zasadzie lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze próby można podjąć na własną rękę, aczkolwiek aby rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a przy tym poznać ważne techniki wykorzystania pędzli oraz wszelkie opcje oprogramowania, należy zapisać się na kurs przygotowany przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozmaitych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum technik jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż jedynie podstaw działania programu. Istotne jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z twórcą kursu.

Kontakt:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]