Dla kogo kierowany jest kurs rysunku architektonicznego?

Kurs rysunku architektonicznego Kraków - dowiedz się więcej o ofercie na domin-krakow.pl/kurs-rysunku-architektura/.

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej obleganych kierunków na krajowych uczelniach. Na jego ogromne uznanie ma wpływ dużo elementów – głównie fakt, że są to nadzwyczaj ciekawe studia oraz szansa na i angażującej pracy po ich ukończeniu. By dostać się na architekturę trzeba jednak nie tylko udowodnić się znajomość najważniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale też umiejętnością rysowania. Jeśli jej nie posiadamy, przed egzaminami wstępnymi dobrze jest ukończyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego nas nauczy?

Uczniowie, którzy uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego otrzymają wszechstronne przygotowanie do egzaminów wstępnych. Kurs ten jest adresowany do osób posiadających przynajmniej podstawowe zdolności rysowania. Lekcje trwają cztery godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje uczestnikom niezbędne wiadomości dotyczące kompozycji i perspektywy, jak również specjalistycznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. W czasie szkolenia przyszli studenci architektury pracują nad rysunkiem, a prowadzący wspomaga ich w stworzeniu pracy, która otrzyma pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko nauka rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko nauka rysunku, ale też wskazówki profesjonalistów pozwalające przyszykować się odpowiednio do egzaminów – m.in. odnośnie tego, jak sporządzić najlepsze portfolio na każdą z uczelni (na przykład te w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu lub za granicą). Uczniowie mogą przystąpić do egzaminu próbnego, w trakcie którego doświadczą tego, czego mogą oczekiwać w niedalekiej przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą także dla swoich uczniów zajęcia z historii sztuki – ta wiedza okaże się niezastąpiona na egzaminie i w trakcie studiów.

Kontakt:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]