Dzieci też mogą gotować – warsztaty kulinarne dla dzieci

Sprawdź informacje o warsztatach kulinarnych dla dzieci Kraków.

Dzieci kochają uczestniczyć w gotowaniu – wybierać i podawać składniki bądź dekorować ciasta. Pragniesz wykorzystać zapał kulinarny Twojego malucha? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czemu warto zapisać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. Podczas kursu dzieci uczą się samodzielności i rozwijają swoją kreatywność i co najistotniejsze – nabywają praktyczne umiejętności. A zarazem świetnie się bawią. Komponowanie niecodziennych smaków, dobieranie i mieszanie składników oraz nauka nieskomplikowanych przepisów – całość sprawia, że maluchy z zapałem eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają też reguły, jakich należy przestrzegać w kuchni, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach biorą udział również rodzice, jest to tym samym świetna sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Rodzice mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a następnie degustować to, co ugotowały.

Jak prowadzony jest kurs gotowania dla dzieci?

Warsztaty prowadzone są przez 3 godziny i odbywają się w Krakowie. Podczas kursu dzieci przygotowują danie główne i deser. Mali adepci sztuki kulinarnej mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć się pieczenia pachnącej, przystrojonej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy, albo przygotować smaczny makaron na słono bądź słodko. W trakcie warsztatów grupa przygotowuje także przepyszną deser – mus z mascarpone oraz lodami. Lekcja poprzez zabawę to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu, a samodzielne sporządzanie ukochanych dań niesie dzieciom sporo satysfakcji. Nawet najbardziej niepokorny maluch będzie z zaangażowaniem uczestniczył w przyrządzaniu idealnej pizzy lub ozdabianiu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i doskonałe podejście do maluchów.

Kontakt:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]