Kliknij tutaj, jeśli interesuje Cię korzystna oferta trekkingów w Himalajach.

Himalaje wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to sporo elementów – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie napomknąć również o skrajnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są areną zmagań doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas zatem popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go samodzielnie

Na początku należy zaznaczyć, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Kłopoty powoduje też samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Wobec tego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejnym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z ewidentnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum bądź Himalajach w Himalaje albo Karakorum sporadycznie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednak, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Manaslu. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]