Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/ odnajdziesz korzystną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Zdobywanie górskich szczytów to fantazja licznych turystów, którzy uwielbiają ekstremalne wyjazdy. Pamiętnych wrażeń na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Globtroterów przyciągają przede wszystkim sposobność ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, kurczące się już lodowce, a także niesamowite widoki. Masyw tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymaga solidnej preparacji – ze względu na dużą wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu jest dużym wyzwaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny cechować się świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na marsz przez około 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym powinno się pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto również wyposażyć się w leki przeciw malarii. Przed rozwojem choroby uchroni także stosowna profilaktyka – zastosowanie preparatów odstręczających owady oraz zakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, żeby zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]