Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

trekkingi

Wycieczki w góry mogą przybierać wiele form. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych szlakach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By podjąć się trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Aczkolwiek za nieraz ogromny nakład pracy zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i delektowania się przepięknymi widokami.

Skala trudności trekkingów

Poziom trudności jest uzależniony od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Fachowcy klasyfikują 3 poziomy trudności wypraw w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do większej aktywności. Następny poziom trudności wymaga dobrej kondycji i co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – np. w Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla osób z wysoką sprawnością, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich gór i umiejących używać sprzęt, a także przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków biwakowania w ciągu wielodniowej wędrówki.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W Polsce entuzjaści tego rodzaju rozrywki bardzo cenią sobie trasy w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o inne pasma Europy, ogromnym uznaniem szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz oraz wschodnia część Karpat. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Karakorum, Andach bądź Himalajach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]