Sprzęt fizjoterapeutyczny – aparat do terapii ultradźwiękowej

Chcesz kupić aparaty do ultradźwięków? Wejdź na https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, bo poprawnie aplikowane ultradźwięki mają pozytywne działanie na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego oraz poprawy przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, opiera się na 2 typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, stawów, ścięgien oraz wiązadeł i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Funkcjonują 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]