Masz wadę wzroku? Skonsultuj się z optometrystą

Tu uzyskasz więcej informacji o korygowaniu wad wzroku.

Dobry wzrok zapewnia pełny komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować problematyczne i nierzadko groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wad wzroku – zaufaj biegłemu optometryście

Do niedawna korekcja wzroku ograniczała się do zakładania soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekcji pozwalające na leczenie dalekowzroczności, astygmatyzmu, jaskry, a także szeregu pozostałych schorzeń. Niezmiernie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się wysoką efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest mało inwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent błyskawicznie powraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie pracuje doświadczony personel, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, dobierze stosowną metodę leczenia, a następnie usunie wadę wzroku. Specjaliści działający w klinice okulistycznej wykorzystują nowoczesne aparaty diagnostyczne, tym samym są w stanie rozpoznać nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Z jakimi przypadłościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne podejmują się również leczeniem innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne metody jego korekcji polegają m.in. na kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest testem użytecznym w diagnozowaniu jaskry, zapalenia gałki ocznej, a także innych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to nieodzowne przed operacją katarakty oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wad wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie też z innymi dolegliwościami, np. ciałem obcym w oku czy pozbyciem się kaszaków.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]