Laserowa korekta wzroku – poznaj zalety i przeciwwskazania

Na voigtklinikaoka.pl uzyskasz więcej informacji o laserowej korekcji Kraków.

Praca w przeróżnych zawodach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych oraz komfort na co dzień – to tylko niektóre z powodów, które popychają wiele osób do przeprowadzenia korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie bezustannie rośnie, do czego przyczynia się zapewne bardzo małe niebezpieczeństwo potencjalnych komplikacji oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia). Za decyzją o wykonaniu zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, iż nie leczone wady wzroku mogą prowadzić do znacznie poważniejszych problemów, ponieważ są czwartą (zaraz po zaćmie, jaskrze i zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością walczy co trzeci Europejczyk.

Korekcja laserowa wzroku czyli formowanie rogówki

Laserowa korekcja wzroku korzysta z technologii formowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum można uzyskać fenomenalne efekty. Unosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można natomiast wyeliminować problem nadwzroczności. W dzisiejszych czasach bardzo popularnym typem lasera stosowanego podczas zabiegów laserowej korekty jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie pulsy światła IR. Pozwala to na dokonanie precyzyjnego kształtowania, a równocześnie redukuje ryzyko uszkodzenia zdrowych części rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad wzroku przemawia dużo czynników. Kluczowe to z całą pewnością mała inwazyjność, skuteczność, precyzja i nikłe niebezpieczeństwo powikłań. Trzeba wspomnieć również o tym, iż zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekta wzroku – są także przeciwwskazania

Nim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto być przygotowanym na to, iż w pewnych sytuacjach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie nieukończony 21 roku życia, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma, karmienie piersią i ciążę, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne czy posiadanie rozrusznika serca.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]