Kiedy warto postawić na terapię małżeńska?

terapia par UK,  terapia małżeńska UK

Każde małżeństwo może wpaść w przeróżne problemy. Na szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić wyjątkowo sprawnie. Idealnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez wykwalifikowanego i doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach jest pomocna?

Do terapeuty udają się pary borykające się z najróżniejszymi problemami. Terapeuta pomaga pokonać kryzysy mające związek z niewiernością jednego z partnerów, a także pomoże w razie uzależnienia, chociaż tutaj nierzadko konieczne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w czasie problemów zdrowotnych małżonków lub członków ich rodzin. Jest przydatny w sytuacji, gdy pomiędzy mężem i żoną dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie rozwiązać sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże też przezwyciężyć trudności i zacieśnić związek. Poprawia się zdolność porozumiewania się między małżonkami – dzięku temu ich małżeństwo rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie tylko czerpanie korzyści, ale przede wszystkim oferowanie czegoś w zamian. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się odkrycie przyczyn , które legły u podłoża partnerskich kłopotów. Pary, które przeszły terapię małżeńską mają wiedzę potrzebną do tego, by bardzo dobrze pokonywać kłopoty w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła na Wyspy przyczyniła się do tego, że na chwilę obecną bez żadnych problemów znajdziemy polskiego psychologa też na terenie Zjednoczonego Królestwa. Znajomość języka polskiego usprawnia proces terapii i zwiększa komfort pary, która zdecydowała się na wsparcie specjalisty. Również na emigracji warto powalczyć o swoje małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi problemami. Powinno się pamiętać, że terapia nie jest wstydem, a na skutek niej związek jest w stanie wejść na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczne wyjście.

Kontakt:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339