Badania psychologiczne dla operatorów

Zleć badania operatorów Bielsko Biała.

Są potrzebne do tego, by stwierdzić, czy określony człowiek może pracować jako kierowca wózka tudzież innej maszyny. Mimo, że część kandydatów podchodzi do nich ze strachem, jeśli nie mamy zaburzeń psychicznych, ich zaliczenie nie powinno przyprawić nam znaczących kłopotów. Jak zatem wyglądają badania operatorów pojazdów? Czego powinniśmy się po nich spodziewać?

Badania operatorów – ankieta

Na początkowym etapie badania kandydat wypełnia przygotowany przez specjalistę kwestionariusz. Ma w nim rozwiązać zadania związane z zachowaniem w różnych, niekiedy problematycznych przypadkach. Po przeczytaniu kwestionariusza przyszłego kierowcy, psycholog będzie w stanie stwierdzić, czy odpowiednio reaguje na stres oraz przetestować jego inteligencję lub dojrzałość społeczną. Treść ankiety jest zależna od tego, jaki zawód wybrał kandydat. Pierwszy etap badania operatorów często powoduje ogromny stres, jednak jej przejście nie jest problemem.

Następna część badania operatorów

Kolejna część badania operatorów odbywa się z użyciem odpowiednio opracowanych przyrządów. Poszczególne testy sprawdzają takie umiejętności jak refleks lub podejmowanie wyborów w trudnych sytuacjach. Należy pamiętać, że czasem ten etap badań może nie być przeprowadzony. Tak będzie, jeśli kandydat w rozmowie przyzna się do złego nastroju albo test udowodni, iż przed wizytą w poradni spożył alkohol. Badanie może być wówczas przełożone albo – jeśli powodem jest alkohol – również odwołane.

Kontakt:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]