Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Potrzebujesz mystic topazu? Wejdź na www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na początku nietrudno pomylić się, że to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem specjalnej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ wysokiej temperatury oraz powlekany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego barwę?

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od kruszcu, z jakim jest połączony. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż kamień ma fioletowy odcień, błękitny zaś jest efektem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre skutki przynosi wykorzystywanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak przed momentem napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do wyrobu naszyjników, kolczyków czy innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do wieczorowych strojów – świetnie prezentuje się również na co dzień. Istotna okazuje się także różnorodność barw, dzięki której prościej możemy wybrać biżuterię do danej kreacji.