Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

Dowiedz się więcej o srebrnej biżuterii na www.bizutik.pl.

Jest z nami od tysiącleci i pomimo pojawienia się różnych nowatorskich wzorów, w gruncie rzeczy mało się zmieniła. Biżuteria stale pełni identyczną funkcję – jest swoistą ozdobą ciała, a także pozwala na wyrażenie swojego charakteru. Nic więc dziwnego, że biżuterię równie często zakładają panie oraz panowie, maluchy oraz dorośli, osoby z najróżniejszych klas społecznych. Niezależnie od tego, jakie projekty cenimy, prawie za każdym razem biżuteria jest produkowana z podobnych surowców – najczęściej ze srebra. Czemu jednak srebrna biżuteria bywa tak chętnie noszona? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby wytrzymały przynajmniej kilka dekad?

Plusy srebrnej biżuterii

Głównym plusem srebrnej biżuterii jest niewątpliwie fakt, iż jej używanie pozwala uniknąć wielu schorzeń. Srebro jest antybakteryjne, zatem noszenie srebrnej biżuterii jest zalecane klientom, którzy niedawno przekłuły uszy. Nie możemy zapomnieć także o jego wyglądzie, który idzie w parze z dość niewielkimi kosztami zakupu.

Konserwacja srebrnej biżuterii

Srebro wytrzyma wiele czasu, jednak powinniśmy odpowiednio je konserwować. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – może się ona zarysować albo uszkodzić w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria musi również być myta w wodzie ze spirytusem lub sokiem z cytryny. Trzeba przechowywać ją w pudełku z delikatną tkaniną – nie dopuścimy wówczas do jej zarysowania.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]