Lampworki wracają do świata biżuterii

Szukasz lampworków? Sprawdź https://www.bizutik.pl.

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl kolorowe słodycze. Lampworki, bo o nich piszemy, to specyficzny rodzaj koralików wykonywanych z gorącego szkła. Najpierw były robione samodzielnie – szkło topiono za pomocą przerobionej lampy naftowej, stąd też nazwa lampworki. Obecnie także można wykonać je w domu, ale bardziej trafionym pomysłem będzie niewątpliwie kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy na to postawić? Do których kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki produkuje się, jak przed chwilą napisaliśmy, nad lampą. Dziś całkowicie wystarczy zwykły palnik. Do ich wytwarzania stosuje się specjalne szkło, jakie w wyniku działania płomienia topnieje, a to umożliwia nadanie mu wybranych kształtów. Tasiemki gorącego materiału okręcane są wokół pręcika, dzięki czemu każdy paciorek ma dziurkę dokładnie w środku – to sprawia, że lampworki bywają wykorzystane do wyrobu broszek lub naszyjników.

Przy jakich strojach lampworki będą najlepiej się prezentowały?

Kolorowe lampworki świetnie pasują do codziennych kreacji. Najlepiej łączą się z koszulkami z zabawnymi nadrukami, barwnymi swetrami i coraz chętniej zakładanymi tenisówkami. Nie znaczy to jednak, iż będą ciekawie wyglądały wyłącznie przy tego rodzaju kreacjach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]