Duży wybór srebrnych wisiorków

Chcesz zamówić zawieszki srebrne? Wejdź na wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, świetnie się prezentuje, a także cechuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest bardzo czuły, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Silne środki myjące dla srebrnych ozdób bywają zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy więc stosować ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie prac domowych koniecznie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy wykorzystywać pudełka wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej znosi też kontakt z wodą czy ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed włożeniem do pudełka kilku przedmiotów, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką lub włożyć do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko kurze i specjalne płyny. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – twarde potrafią porysować fakturę.