Biżuteria z ametystami

Jeśli chcesz kupić biżuterię z ametystami, koniecznie sprawdź https://www.ametysty.com.pl.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych krajach, na przykład: Indiach i Kanadzie. Ze względu na swoją wyjątkową fioletową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Biżuterię z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich władców. w XXI wieku, znajdziesz go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Broszki czy bransoletki z ametystami warto wkładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od stresu i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Przekonaj się o tym na własnej skórze.