Kup multiswitch kaskadowy na https://telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU.

Sieci komputerowe znajdziemy już we wszystkich obiektach. O tym, czy dana instalacja jest odpowiednia, świadczy mnóstwo cech. Musi rzecz jasna być solidna i gwarantować dużą czytelność transmitowanych danych, ale równie ważna okazuje się możliwość swobodnego jej skalowania. Zrobienie nowych połączeń nie może wiązać się z koniecznością wykonywania złożonych prac – w wyniku tego wszyscy abonenci nie byliby w stanie bowiem przez określony czas połączyć się z siecią. Na szczęście stworzone zostały urządzenia, z którymi powiększenie instalacji będzie szybkie i nieuciążliwe dla abonentów – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat określone jest przepisami.

Multiswitch kaskadowy – jak działa?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe skalowanie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na bokach gniazdami i złączami, do których podłączane są przewody. Jeżeli niezbędne jest powiększenie instalacji – między innymi wówczas, gdy nowy abonent wykupił usługę – wystarczy jedynie podłączyć kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze ilości złączy dla abonentów – najmniejsze urządzenia tego rodzaju mają 8 wtyczek, jednak w sprzedaży dostępne są także multiswitche kaskadowe z 16, 24 lub 32 wyjściami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza będzie oczywiście ilość wtyczek – dla niewielkich obiektów nie musi przekraczać 8, jednak w większych blokach trzeba rzecz jasna wykorzystać urządzenia o wyższej liczbie wejść. Bardzo ważna będzie również separacja między wejściami a wyjściami – w największej mierze rzutuje ona na jakość danych. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą trzydzieści db. Będzie to ważne w szczególności w sieciach telewizyjnych kilku dostawców cyfrowych.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]